Літопис

    21 січня 2022 року - визначний день у Зарічанському ліцеї імені Володимира Яворського! Урочисте відкриття та освячення новозбудованого спортивного залу відбулося

Привітати учнів, колектив закладу,  жителів громади з цією подією завітали: голова Івано-Франківської обласної ради Сич Олександр Максимович, голова обласної державної адміністрації Онищук Світлана Василівна, голова Надвірнянської районної адміністрації Пасько Володимир Ярославович, голова Надвірнянської територіальної громади Андрійович Зіновій Мирославович, народний депутат України Вірастюк Василь  Ярославович, голова Делятинської територіальної громади Клим'юк Богдан Богданович, староста с. Заріччя Яворська Любов Степанівна, депутати Делятинської селищної ради, керівники та працівники структурних підрозділів органів місцевого самоврядування.

О. Михайло Купчак та о. Іван Клим'юк освятили новозбудовану споруду.

Традиційно, під бурхливі оплески присутніх, гості перерізали символічну стрічку, даючи нове життя спортивному залу

Від імені учнів, колективу ліцею, батьківської спільноти зі словами щирої вдячності всім, хто долучився до здійснення «МРІЇ», звернулася директор ліцею Северилова Мирослава Степанівна.

Під час святкування учні ліцею продемонстрували всім присутнім чудові творчі номери.

Наші діти тепер мають змогу повноцінно займатися спортом та зміцнювати своє здоров'я в стінах ліцею

Адже, здорові діти – міцна держава!

Перші згадки про школу у селі Заріччя датуються 1874 роком. Щодо того, хто працював вчителем на той час, знаходимо суперечливі дані: одні джерела стверджують, що ним був М. Раневич, за іншими даними  - Т. Гарасевич.  На 1887 рік у селі була однокласова державна школа. На той час в Заріччі проживало 262 дитини шкільного віку, зрозуміло, що не всі мали змогу відвідувати школу.

  Як свідчать історичні джерела, у 1896-97 навчальних роках у Заріччі була фахова школа, де молоді хлопці вчилися будівельної справи.

У своїх спогадах «Як стелився мені життєвий шлях» Іван Докторук з приємністю згадує директора школи із Заріччя Зиновія Матковського, який працював у селі на рубежі століть. Матковський заснував першу в селі читальню «Просвіту». Як подає звіт «Просвіти», за період від 01.01.1906 р. до 31.12.1907 р. читальня в Заріччі нараховувала 60 членів, у просвітянській бібліотеці було  74 книжки, а головою читальні був Максим Ковалюк. В той самий час було організовано «Січ», головою цієї організації в 1908 році був Гнатюк. Товариство «Січ» мало свою печатку з написом: «Товариство «Січ» в Заріччі».

На 1914 рік у селі діяла уже двокласна школа, де вчителювали

С. Чисниківська, Н. Михалевич, М, Яворська. До 1931 року в селі була чотирирічна школа, а в 1932 році відкрили п’ятий клас. Дітей було багато, а класних кімнат – тільки три, тому навчання доводилось проводити у кімнаті господаря І. Климюка. У першій половині 30-х років до шкільного приміщення було добудовано другий поверх. Управителем школи від Першої світової війни до 30-х років був українець Михайло Данилюк. Він був членом окружного відділу «Взаємної Помочі Українського Вчительства».  Данилюк М. проводив велику роботу для формування в учнів почуття патріотизму, любові до рідної мови, культурних надбань українського народу. Він виховав багатьох патріотів України, серед яких  майор УПА Павло Вацик «Прут», його брат Василь та багато інших. За його керівництва ставились сценки до Дня святого  Миколая, до Шевченківських днів. Керували цим процесом вчителька Клементина Гарасимович та її брат Степан Гарасимович, що був студентом права. При школі працювала бібліотека, в  якій було багато українських книг. Після виходу на пенсію управителя Данилюка на його місце призначили поляка С. Фурмана. Обставини змінилися. Замість показів миколаївських сценок та відзначення днів Т. Шевченка, ввели відзначення дня Ю. Пілсудського (3 – го травня) та інших польських свят. Так тривало до 1939 року.

  Із приєднанням Західної України до УРСР директором школи був призначений Припхан. Пізніше за німецької окупації директором було призначено Бабинця. 28 лютого 1944 року загарбники в с. Заріччя провели суд в приміщенні школи за звинуваченням  у співпраці з УПА.  На смерть засудили 24 порядних мешканців села, серед яких був і  директор школи.

Після війни  школа продовжила працювати в ще довоєнному приміщенні. Класних кімнат не вистачало, тому заняття проводилися  в дві зміни. Становище трохи покращилося, коли на початку 70-х років було побудовано ще один корпус. Школу після закінчення Другої світової війни очолювали по черзі: Головащенко П.С. (заарештований НКВД), Веляник В., Іноземцев В. М., Павлюк Д. І., Бродецький.,Сухоребрий В. М., Боднарук Б. П., Венгринюк І. М. А із 80-х років на цій посаді Гуменюк Я.М., який її очолював до 2016 року.

Саме за часів його керівництва 13 серпня 1998 року в с. Заріччя розпочато добудову приміщення школи за ініціативою громадянки Канади, уродженки нашого села, п. Анни-Люби Яворської, яка на цю справу пожертвувала 350 000 канадських доларів. Будівництво здійснювало Надвірнянське будівельне управління «Будівельник». Урочисте відкриття новозбудованої школи відбулося 7 вересня 2000 року. 

У 2016 р. директором школи став Гнип’юк А. Д. У зв’язку з тим, що у 2018 році с. Заріччя ввійшло до складу Делятинської ОТГ, Зарічанська ЗОШ І-ІІІ ступенів була перейменована у Зарічанський ліцей імені Володимира Яворського. Цього ж року директором ліцею стала Северилова М.С., яка працює на даній посаді до цього часу.