Психологічна служба

💙💛10 жовтня учні Зарічанського ліцею імені Володимира Яворського брали участь у заходах до Дня ментального здоровʼя.🌍 Разом з практичним психологом Надією ФЕДОРЧУК ліцеїсти переглянули відеоурок «Ти як? Повертайся до школи!» та приєдналися до флешмобу «Руханка сили». Тепер учні точно знають як піклуватися про ментальне здоровʼя і дбати про свій внутрішній стан.

З 25 листопада до 10 грудня в усьому світі проводиться акція «16 днів проти насильства» з метою привернення уваги до проблем подолання будь-яких форм насильства, у тому числі насильства в сім’ях, жорстокого поводження з дітьми, протидії торгівлі людьми та захисту прав жінок.  У знак підтримки люди у всьому світі пов’язують синю стрічку на свій одяг. Це офіційний колір протидії насильству, що символізує синці на тілі. Учні ліцею ознайомились із проблемою насильства, дізналися про види насильства та як протидіяти йому.

Nabuta-invalidnist-dytyny (1).pdf

Поради  батькам, щодо протидії  булінгу:

1.     Поговоріть з дитиною відкрито і доброзичливо, вислухайте її та запевніть, що                   завжди та попри все ви на її боці, а ще в тому, що кожна людина має право на                     повагу і безпеку.

2.     Допоможіть дитині зрозуміти, що вона не є ані "ябедою", ані "наклепником". Вона          смілива людина, яка не боїться говорити правду, щоб захистити себе та інших і,              навіть, допомогти виправити ситуацію.

3.     Докладно з’ясуйте факти. Занотуйте: що і коли трапилось. Якщо є можливість -              зберіть докази.

4.     Домовтеся про зустрічі з дорослими, які опікуються вашою дитиною та дітьми                агресорами (з батьками, вчителями, адміністрацією школи тощо).

5.     На зустрічах - поясніть ситуацію, намагаючись бути максимально спокійним та            конструктивним .

6.     Спробуйте створити зрозумілий і максимально простий план щодо протидії                      булінгу.

7.     Пам'ятайте, що ваше пряме втручання, наприклад спроба "виховати" чужу                      дитину, особливо, якщо йдеться не про доброзичливу розмову, а про погрози  такі          дії  можуть нашкодити та ще більше загострити ситуацію.

8.     Дотримуйтеся плану та будьте уважні до власної дитини, її поведінки, реакцій,                почуттів.

Пам’ятайте! Ми завжди раді Вам допомогти!

Як виховати стійкість у воєнний час? 10 порад батькам та вчителям

1️. Говоріть з дітьми. Якщо у дітей виникають запитання, відповідайте на них чесно, але просто та впевнено. Запитайте їх, що, на їхню думку, відбувається, і послухайте відповіді. Не ігноруйте їхні почуття — вони можуть сказати, що бояться, і ви повинні бути готові відповісти, що це нормально боятися. Використовуйте чорно-білу мову, яка не залишає місця для сумнівів: «Я завжди буду піклуватися про тебе».

2️. Створіть емоційно безпечним простір. Проводьте значно більше часу зі своєю дитиною. Грайте в ігри, читайте або просто тримайте дитину поруч.

3️. Обмежте кількість новин, які дитина дивиться. Вимкніть телевізор або радіо, коли увімкнено висвітлення війни. Вам не потрібно приховувати те, що відбувається у країні від дітей, але й ви не повинні піддавати їх постійним картинкам трагедій. Приберіть журнали та газети, які мають страшні обкладинки, обмежте перегляд новин в соцмережах.

4️. Усвідомте, що стреси війни посилює щоденні стреси. Зазвичай ваша дитина може впоратися з невдалим тестом або насмішками серед школярів, але розумійте, що зараз  діти можуть реагувати гнівом або поганою поведінкою на стрес, який зазвичай не дратує їх. Запевніть дитину, що ви впевнені, що він/вона старається якнайкраще.

5️. Складіть розпорядок дня і дотримуйтесь його. Дітей заспокоюють звичайні розклади. Відведіть час на виконання домашнього завдання, зараз можливо це потребувати більше часу, аніж зазвичай. По можливості збережіть графік дитини близьким до мирного часу

6️. Подбайте про себе. Якщо ви цього не зробите, у вас буде менше терпіння і менше креативності, коли дитина потребуватиме і те, й інше. Подбайте про себе, щоб ви могли піклуватися про дитину, коли та прийде за відчуттям безпеки до вас.

7️. Повторюйте дітям, що з ними все буде добре. Запевніть їх, що вони будуть захищені. Складіть план на випадок ситуацій евакуації для сім’ї та поділіться всіма його частинами, які, на вашу думку, може зрозуміти дитина. Якщо хтось з батьків, чи родичів в армії чи теробороні, допоможіть дитині зрозуміти, що це робота члена їхньої сім’ї, як і робота дитини – продовжувати навчатися.

8️. Спостерігайте за ознаками страху та тривоги, які діти можуть не передати словами. Дитина стала дуже прив’язаною до вас, потребує більше обіймів і поцілунків, ніж зазвичай? Оцінки дитини раптово впали? Заохочуйте дитину писати історії або малювати картинки, які показують відчуття, якщо дитина не може передати словами.

9️. Зверніться за допомогою до дитини. Те, що дитина маленька, не означає, що вона не може виконувати відповідні віку роботи. Переконайтеся, що дитина знає, як її дії сприяють гаразду всієї родини. Якщо дитина знає, що у неї є роль і що вона може допомогти, вона буде відчувати себе більш впевненою.

1️0️. Описуйте дитині позитивні перспективи майбутнього. Ні ви, ні ваша дитина раніше не проходили через війну, але ви повинні пояснити дитині, що війни закінчуються. Коли ви говорите про погані часи, переконайтеся, що ви згадуєте і про хороші часи в майбутньому.

Поради від психолога київського пологового будинку “Лелека” Наталії Мирошниченко допоможуть вашим дітям пережити важкі для всієї України часи.

Ворог вкрав наш мир та спокій, не дамо зруйнувати душі наших дітей війною.

Слава Україні!

Ось і пройшов  Тиждень протидії булінгу в  Зарічанському ліцеї імені В. Яворського. Учні дізнались багато корисної  інформації, і ми тепер точно знаємо, що наші вихованці розуміють, що таке булінг і як з ним боротися. Своїми знаннями і порадами учні поділяться і з вами.

"16 днів проти насильства"

Звіт про проведення акції.pptx